Parafia rzymskokatolicka
pw. Św. Antoniego
ul. Pokoju 1 47-330 Zdzieszowice
tel. 77 484 42 37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nauki przedmałżeńskiePoradnia życia rodzinnego

Grupy przystępujące do sakramentu bierzmowania

Dekanalny Turniej Ministrantów 2014

Turniej ministrancki 201413 grudnia tego roku na Hali Sportowej w Zdzieszowicach rozpoczął się kolejny Dekanalny Turniej ministrantów w piłkę nożną, w którym nasza drużyna ze szkoły podstawowej musiała obronić tytuł Mistrza Dekanatu i vice mistrza Diecezji Opolskiej

Czytaj więcej...

Roraty 2014

Roraty 201430 listopada, w I niedzielę Adwentu,  rozpoczęliśmy adwentowe oczekiwanie na narodziny Zbawiciela. Dzień później o 1700 rozpoczęły się Roraty, czyli oczekiwanie na Jezusa wraz z Maryją. W tym roku, dołączyła w sposób szczególny do tego oczekiwania św. Teresa z Avila.

Czytaj więcej...

Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu

Procesja na cmentarzuUroczystość Wszystkich Świętych to dzień tych, którzy już oglądają Boga twarzą w twarz w Królestwie Niebieskim. Tego dnia także nie zapominamy o naszych bliskich zmarłych, którzy być może jeszcze na to spotkanie oczekują.

Czytaj więcej...

Bal Wszystkich Świętych 2014

Bal Wszystkich Świętych 201431 października o 1900 rozpoczął się w naszej parafii Bal Wszystkich Świętych, na który przybyło ok. 60. dzieci

Czytaj więcej...

Urodziny Proboszcza

Urodziny proboszczaDnia 19 października nasz ksiądz Proboszcz Ryszard obchodził kolejną rocznicę urodzin. Była to doskonała okazja by włączyć się wraz z nim w dziękczynienie Panu Bogu za dar Jego życia

Czytaj więcej...

Dzień Papieski 2014

Dzień Papieski 2014Jak co roku, tak i w tym roku mogliśmy po raz kolejny na nowo, przywołać na myśl naszego Wielkiego Rodaka Świętego Jana Pawła II, za którego dar i wielkie oddanie sprawie Kościoła Bogu dziękujemy. Obchodziliśmy w połowie października "Dzień papieski" w którym wspieramy swoją modlitwą, pamięcią  i ofiarą młodzież uzdolnioną z ubogich rodzin. Młodzi, to przyszłość Kościoła, naszego narodu, naszych rodzin i wspólnot parafialnych, to w nich papież widział wielką nadzieję, której nigdy nie wolno nam zaprzepaścić i za którą jesteśmy wszyscy odpowiedzialności.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie na urząd nowego proboszcza

Wprowadzenie nowego proboszcza„Nowa era” w naszej parafii rozpoczęła się o 1630 dnia czternastego jesiennego miesiąca września. Miało to miejsce podczas wieczornej niedzielnej Mszy św., w obecności parafian oraz księży z dekanatu. Najpierw nawą główną przeszła w stronę prezbiterium uroczysta procesja: Liturgiczna Służba Ołtarza, sztandary, marianki oraz kapłani. Wśród nich obecny był również ks. Antoni. 

Czytaj więcej...