Parafia rzymskokatolicka
pw. Św. Antoniego
ul. Pokoju 1 47-330 Zdzieszowice
tel. 77 484 42 37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nauki przedmałżeńskiePoradnia życia rodzinnego

Grupy przystępujące do sakramentu bierzmowania

Pielgrzymka do Bawarii

BawariaW środku samej nocy 16 lipca grupa pielgrzymów wyruszyła ku granicy polsko - czeskiej aby rozpocząć pielgrzymkę śladem śladów obecności dobrego Boga w pięknie stworzenia. Pierwszy dzień wyjazdu był bardzo aktywny: czeska Praga. Po zwiedzeniu różnych historycznych miejsc została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem ks. Tomasza Szczecińskiego, a Słowo Boże wygłosił ks. Artur Juzwa.

Czytaj więcej...

Wakacyjny wyjazd marianek i nie tylko...

RadoczaMARIANKI i nie tylko NA WAKACYJNYM WYJEŹDZIE
Nasz wakacyjny wyjazd dobiegł końca
 czas na chwilę podsumowań
 Szlakiem naszego papieża podążali
 Jego dom - muzeum chętnie zwiedzali
 Życie Karola Wojtyły dogłębnie poznawali
 Przepyszna kremówki ze smakiem wcinali
 Będąc w Krakowie zabytki zwiedzali
 W kościele mariackim ołtarz podziwiali
 Pod ziemią długo w kopalni byli
 Wnętrza jej wszystkie dokładnie zwiedzili

Czytaj więcej...

Pielgrzymka na odpust św. Anny

Pielgrzymka na św. Annę27 lipca o godz 730 ponad stu naszych parafian wyruszyło pielgrzymką pod przewodnictwem ks. Arkadiusza Książka na Górę Świętej Anny. Na Starym Osiedlu dołączyła do nas 30- osobowa grupa parafian od św. O. Pio. Pielgrzymowaliśmy pieszo na uroczystości odpustowe ku czci św. Anny.

Czytaj więcej...

Ślubowana Pielgrzymka

UjazdTradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca o odbyła się  155. ślubowana przed laty piesza pielgrzymka  do Ujazdu - Studzionki. Pątników tejże pielgrzymki było aż 94 z dwóch naszych parafii. Pielgrzymi wyruszyli z kościoła św. Antoniego o 500. Proboszczowie Ks. Prałat Antoni Komor oraz Ks. dr Jan Pyka, odprowadzili swoich parafian do krzyża na ulicy Filarskiego przy przychodni.

Czytaj więcej...

Ministranci w Wesołym Miasteczku 2014

Wesołe Miasteczko3 lipca tego roku ministranci i ministrantki dekanatu leśnickiego zakończyli rok szkolny wizytą w Wesołym Miasteczku w Chorzowie. Wyruszyliśmy o 900. Po 1,5 godzinnej jeździe autokarem połączone siły ministrantów obu parafii Zdzieszowic, Leśnicy, Góry św. Anny, Januszkowic i Jasiony rozpoczęły zdobywanie najrozmaitszych atrakcji.

Czytaj więcej...

Prymicje o. Grzegorza Glabasa OMI

Prymicje Grzegorza8 czerwca w naszej parafii odbyły się prymicje naszego parafianina Oblata Maryi Niepokalanej, o. Grzegorza Glabasa OMI. Przygotowania trwały od tygodnia a intensywności nabrały w samą niedzielę o 0330 :)

Czytaj więcej...

Pielgrzymka do Krnova

Pielgrzymka do KrnovaGrupa Przyjaciół Misji zorganizowała pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Górze Cvilin w Krnowie. Pielgrzymka była bardzo bogata. Pan Bóg nam tego dnia bardzo błogosławił, bo i pogoda była wymarzona, ale przede wszystkim uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej przed obrazem Matki Bożej Bolesnej na Górze Cvilin, w adoracji Najświętszego Sakramentu z indywidualnym Błogosławieństwem i w namaszczeniu olejami radości.

Czytaj więcej...