Parafia rzymskokatolicka
pw. Św. Antoniego
ul. Pokoju 1 47-330 Zdzieszowice
tel. 77 484 42 37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nauki przedmałżeńskiePoradnia życia rodzinnego

Grupy przystępujące do sakramentu bierzmowania

Bal Wszystkich Świętych 2014

Bal Wszystkich Świętych 201431 października o 1900 rozpoczął się w naszej parafii Bal Wszystkich Świętych, na który przybyło ok. 60. dzieci

Czytaj więcej...

Urodziny Proboszcza

Urodziny proboszczaDnia 19 października nasz ksiądz Proboszcz Ryszard obchodził kolejną rocznicę urodzin. Była to doskonała okazja by włączyć się wraz z nim w dziękczynienie Panu Bogu za dar Jego życia

Czytaj więcej...

Dzień Papieski 2014

Dzień Papieski 2014Jak co roku, tak i w tym roku mogliśmy po raz kolejny na nowo, przywołać na myśl naszego Wielkiego Rodaka Świętego Jana Pawła II, za którego dar i wielkie oddanie sprawie Kościoła Bogu dziękujemy. Obchodziliśmy w połowie października "Dzień papieski" w którym wspieramy swoją modlitwą, pamięcią  i ofiarą młodzież uzdolnioną z ubogich rodzin. Młodzi, to przyszłość Kościoła, naszego narodu, naszych rodzin i wspólnot parafialnych, to w nich papież widział wielką nadzieję, której nigdy nie wolno nam zaprzepaścić i za którą jesteśmy wszyscy odpowiedzialności.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie na urząd nowego proboszcza

Wprowadzenie nowego proboszcza„Nowa era” w naszej parafii rozpoczęła się o 1630 dnia czternastego jesiennego miesiąca września. Miało to miejsce podczas wieczornej niedzielnej Mszy św., w obecności parafian oraz księży z dekanatu. Najpierw nawą główną przeszła w stronę prezbiterium uroczysta procesja: Liturgiczna Służba Ołtarza, sztandary, marianki oraz kapłani. Wśród nich obecny był również ks. Antoni. 

Czytaj więcej...

Do zobaczenia Księże Proboszczu...

Pożegnanie proboszcza25 sierpnia żegnaliśmy naszego długoletniego proboszcza, ks. Antoniego. Msza św. rozpoczęła się o godzinie 18 uroczystą procesją nawą główną kościoła. Wtedy też to mogliśmy podziwiać przybyłe sztandary (z każdej szkoły, Dzieci Maryi oraz Franciszkańskiego Zakonu Świeckich), ujrzeć dawno niewidzianych byłych wikarych (a trochę ich było) i po raz ostatni oficjalnie ujrzeć ks. Antoniego Komora, proboszcza z parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach. Naszego księdza Antoniego.

Czytaj więcej...

Dodaj komentarz na Forum ( już dodano 3 ).

Wakacje ministrantów 2014

Wakacje ministrantów 2014Wakacje bez zakopiańskich szlaków dla zdzieszowickich ministrantów to wakacje stracone. Nie mogło być inaczej, jak po raz kolejny ks. Damian z grupą ministrantów pod koniec lipca, ranną porą spotkali się na dworcu PKP, by wspólnie wyruszyć na wakacje.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka do Bawarii

BawariaW środku samej nocy 16 lipca grupa pielgrzymów wyruszyła ku granicy polsko - czeskiej aby rozpocząć pielgrzymkę śladem śladów obecności dobrego Boga w pięknie stworzenia. Pierwszy dzień wyjazdu był bardzo aktywny: czeska Praga. Po zwiedzeniu różnych historycznych miejsc została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem ks. Tomasza Szczecińskiego, a Słowo Boże wygłosił ks. Artur Juzwa.

Czytaj więcej...