Parafia rzymskokatolicka
pw. Św. Antoniego
ul. Pokoju 1 47-330 Zdzieszowice
tel. 77 484 42 37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nauki przedmałżeńskiePoradnia życia rodzinnego

Grupy przystępujące do sakramentu bierzmowania

Strona Wspólnoty Dzieci Maryi parafii Św. Antoniego w Zdzieszowicach

Nowi żołnierze Chrystusa

Nowi ministranciŻołnierze przy grobie zawalili sprawę, zasnęli, przez nich nie wiemy jak dokładnie wyglądało Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Żołnierz na służbie nie śpi, nie kłamie, inaczej nie jest prawdziwym żołnierzem... 28 marca, w poniedziałek w oktawie Wielkanocy takie i inne rady usłyszeli nowi żołnierze Chrystusa, nowo przyjęci przez księdza Proboszcza ministranci w naszej parafii.

Czytaj więcej...

Rekolekcje parafialne 2016

Rekolekcje parafialneRekolekcje Wielkopostne to czas, w którym w szczególny sposób powinniśmy zbliżać się do Boga. Jest to czas zadumy, nawrócenia i odkrycia Jezusa Chrystusa na nowo w swoim życiu. Uczestnicząc w rekolekcjach, słuchając nauk, korzystając z sakramentu pokuty i pojednania, uczestnicząc we Mszach świętych i przystępując do Komunii świętej, żyjąc w stanie łaski uświęcającej najwłaściwiej   przygotowujemy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Czytaj więcej...

Misterium Pasyjne 2016

Misterium pasyjneDnia 13 marca br. o godz. 1530  Gościliśmy w naszej Zdzieszowickiej parafii u św. Antoniego Chór Uniwersytetu Opolskiego Wydziału Teologicznego pod dyrekcją ks. dr. Joachima Waloszka .

Czytaj więcej...

Czuwanie walentynkowe 2016

Czuwanie walentynkowe 2016Jak co roku w okolicach dnia zakochanych  nasza młodzież  organizuje modlitewne czuwania walentynkowe dla ludzi młodych, zakochanych i nie tylko. Odwiedza nas sporo młodych ludzi z dekanatu i różnych części diecezji. Cieszymy się bardzo z ich obecności. Tematem przewodnim tych spotkań jest zawsze miłość.

Czytaj więcej...

Roczne sprawozdanie z działalności KIK

Po raz pierwszy przekazujemy Parafianom drogą internetową roczne sprawozdanie z działalności Klubu Inteligencji Katolickiej przy kościele pw. Św. Antoniego i Św. o. Pio  w Zdzieszowicach w 2015 roku aby zachęcić do udziału w naszej działalności mającej na celu krzewienie wiedzy katolickiej poprzez właściwą postawę w szerokim rozumieniu pracy dla naszego Kościoła. Klub utrzymuje się wyłącznie z własnych składek oraz 1% odpisu z podatku.

Czytaj więcej...

Plan Kolędy 2016

W tym roku kolędę rozpoczynamy od numerów początkowych z małymi wyjątkami, które są uwzględnione w poniższej rozpisce. Pamiętajmy o tym, że kolęda to wizyta duszpasterska, a więc wspólna modlitwa z domownikami i rozmowa duszpasterska. Na kolędę przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie zapalone świece, naczynie z wodą święconą i Pismo Święte. Dzieci przygotowują zeszyty z religii, obrazki z rorat i karteczkę z miesięcznej spowiedzi. Bardzo prosimy by w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni na kolędzie.

Czytaj więcej...

Dekanalny Turniej Ministrantów w Piłkę Halową 2016

Turniej ministrantów5 grudnia na Hali Sportowej w Zdzieszowicach zostały rozegrane Dekanalne Mistrzostwa Ministrantów w Piłkę Halową. Walka była zacięta a zwycięstwa zasłużone choć... zaskakujące.

Czytaj więcej...